Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Teploty

    , Autor: Tina3185

    Dobrý deň,p.doktorka,.chcem.sa.Vas opýtať na možné príčiny opakovaných vysokých teplôt 38 až 39 u dvojročnej dcérky. Je od januára 2023 každý mesiac chorá. Prekonala v januári zápal priedušiek, ďalší mesiac angínu, potom bezne prechladenia.A teraz 3 mesiace.po.sebe dostane vysoké.teploty bez ďalších príznakov. Krvné testy má v poriadku, aj vytery z hrdla a moc. Dvakrát po sebe mala zvysene crp 50 a 66 pri vysokých teplotách.Mala.uz 4 antibiotíka. Dcérka je doma,.nechodí do škôlky. Aké sú možnosti na zistenie príčiny vysokých teplôt a odstránenie horúcok.? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže mať syndróm opakovaných horúčok ale to musí diagnostikovať jej lekár, nie sú potrebné antibiotiká, dáva sa jeden konkrétny liek, ale ten musí ordnovať lekár a sledovať zdravotný stav dieťaťa a opkaovne tohoto stavu.