Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Šiesta choroba

    , Autor: Moja Lilka

    Dobrý deň
    Moja 10mesacna dcérka prekonala šiestu chorobu mala 4dni teploty a na piaty sa jej urobili zopár červených fľakov hlavne na chrbatiku ale chcem sa opýtať nechce mi stále jesť ako keby ju bolelo hrdielko lebo keď pomrnci tak počujem zahlienenie z hrdielko a ja ju kojim a keď ju aj priložíme ona chce ťahať a keď zopár krát potiahne začne plakať ako keby jej hrdielko nedovolilo pri bolesti.Co mám robiť??

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Býva niekedy aj zápal hrdielka pri šiestej chorobe. Treba jej papanie ponúkať častejšie, nenútiť ju však do jedla. Môžete podať aj prevarenú ochladenú vodu, aby nebola dehydratovaná. Ak je nepokojná možno má bolesti hrdielka, skúste dva dni večer za sebou dať paralen v príslušnej dávke. Nebude ju bolieť hrdielko, lepšie sa vyspí a potom snáď bude aj lepšie papať.