Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prosím o pomoc

    , Autor: lucka-151

    Dobrý deň p. doktorka, prosím Vás pekne moja 1 ročná dcérka mala v piatok večer vysoké teploty, zrazala som nurofen on v sobotu ráno sme išli na pohotovosť, spravili crp ktoré bolo 11 stým ze doktorka povedala ze o 24 hodín by bolo vysoké pozrela do hrdla a skonštatovala že ma zápal mandlí nasadila nám ant. Suprax, horúčky do večera prešli, dnes o 3 dní na to sa mi vychádzala na brušku krku červenými flakmi výťažkami, má aj dva dni riedke soplave stolice cca 3-4denne,dnes sme boli u našej pediatrická, ktorá skonštatovala že to môže byť s ant, ktoré máme vysadiť a brat fenistel kvapky, a to bez ant sa jej nepohorsi? Je toto správny postup? Mala je na nutrilon ha, ďakujem krasne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to postup, ktorý zvlila vaša pani doktorka.
    Z môjho pohľadu sa nejedná pravdepodobne o alergiu na antibiotika ale o najčastejšie detské vírusovéh ochorenie, ktoré má presne takýto priebeh: teplota bez nejakého zásadmnejšieho iného príznaku a po poklese teploty sa dieťatko vysype, výsyp trvá cca tri dni nesvrbí a ako prišiel tak odíde: teda uačína na hlavičke, za uškami a pokračuje na telíčko a končatiny. Zásadnou chybou bolo nasadenie antibiotík. Samozrejme je aj možnosť, že je to alergia na antibiotikum ale to sa dá vyriešiť len komplikovaným vyšetrením a nie je to celkom spoľahlivé. Preto je chybou nasadzovať v nodvôvodnených prípadoch antibiotiká!!!!