Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hnačka

    , Autor: ZuzuKi

    Dobrý deň, môj 22 mesačný syn ma hnačky niekoľko krát do dňa aj v noci. Ocne zuby sa mu pred pár dňami prerezali no aj tak hnackuje. Teploty nemá. Môže to mat aj súvislosť s tým, že pije Nutrilon? V noci vypije pol litra aj viac. Cez deň mu mlieko nedávam a normálne pasterizovane odmieta. Nikdy s nim nemal problém a pil ho od narodenia kvôli nedostatku môjho mlieka. Kompletne odstavenie v piatom mesiaci. Taktiež zje veľmi malo. Už tretí deň mu podávam probiotiká a nič. Prosím o radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mlieko Nutrilon by mal piť do troch rokov. Nemal by ho poť v noci ale ráno a prípade po obednom spánku alebo večer.
    Neviem ako dlhohnačkuje. Môže mať infekciu, môže to byť aj neznášanlivosť nejakej zložky stravy. Bio Gaia tento problém isto nevyrieši. Treba vyhľadať lekára