Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kakanie dvakrát za deň

    , Autor: lenkah

    Dobrý deň p. Dr.,
    včera som písala otázku ohľadom stolice ráno a večer po mlieku do sekcie dojčenská poradňa, ešte ste na ňu neodpovedali. Napadlo ma ešte totiž, preto to chcem uviesť, že malý mal týždeň pred začatím takéhoto kakania hnačku a čítala som teraz v nejakom vašom príspevku, že hnačka dokáže narušiť sliznicu a zle sa potom vstrebáva, hlavne mlieko. Bola som vtedy u našej dr. a tá mu urobila výter z konečníka a skontrolovala moč. Bolo to v poriadku. Dala nám diétu a smektu max. na 5 dní 2 sáčky denne, povedala,že ak mu prestane aj po jednom sáčku hnačka, tak mu ju nemusím dávať viac, aby ho zas veľmi nezapieklo. Prestalo to po jednom sáčku, tak som viac nedávala, ale v podstate od vtedy začal takto kakávať, dvakrát denne, ráno a večer po mlieku, mám teda podozrenie, že to nebude zo zúbkov, ani iná choroba spojená s mliekom, ale asi má narušenú sliznicu a mlieko sa zle vstrebáva, mala by som ísť s ním k dr. a nejako to riešiť, alebo to prosím prejde, nechcem zas strašiť, ak to nie je nejaký problém,aby tam neochorel, keď mu možno nič nie je. Ďakujem za radu.
    Lenka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Teraz som odpovedla, tak si to pamätám a myslím, že to môže s tou hnačkou súvisieť, ale upraví sa to behom niekoľkých dní.