• Pôrod

    , Autor: Majusik98

    Dobrý deň pán doktor,
    Momentálne dnes som v 37 tt(presne 36+5), týždeň dozadu na poradni mi lekár povedal ze mám krčok skrátený už ln na 1cm, ešte som užívala magnezium do dnes, dnes na poradni mi povedal že pomaly rodím lebo som otvorená už na 3-4cm. Bábätko ma podľa sona 2,45kg, povedal že aj na vahu bábätka aj na radikálnu zmenu v priebehu týždňa vyzerá že budem mať krásny a rýchly pôrod, a vlastne chcem sa opýtať ak by sa narodil do nedele kým ešte nebude ukončený 37 tt či môžeš mat nejaké problémy keďže je to ešte považované za predčasný pôrod a tiež keď nemá vahu ešte 2,5kg, nakoľko aj tie sona asi neukazujú presnú vahu, al ak by nemal ešte 2,5 kg môže mať problémy po narodení? Alebo žltačku alebo niečo? A ešte by ma zaujímalo podľa vašich skúsenosti, či neviete odhadnúť kedy by pôrod mohol nastať, či pár hodín, dni, pripadne aj týždňov? Ešte som zabudla dodať že kontrakcie zatiaľ nemam ani som nemala, cítila som posledný týžden akurát častejšie tvrdnutie brucha. Dakujem :)

    Dobrý deň, môžete byť úplne v kľude. Ste v týždni tehotenstva, kedy sa už nejedná o predčasný pôrod, takže kedykoľvek budete rodiť, bude to pôrod v termíne. To, že ste otvorená na 3 cm ešte o ničom nehovorí. Mal som pacientku, ktorá chodila 3 týždne otvorená na 4cm a porodila 3 dni po termíne. Aj keď budete mať menšie dieťa, neznamená to, že nebude donosené alebo že nebude v poriadku. Ak sama tiež nie ste vysoká, nemôžete očakávať, že dieťa bude veľké. To, kedy budete rodiť Vám povedať neviem. Je to niečo podobné, ako keby ste sa ma spýtali na výherné čísla v lotérii o dva mesiace v stredu. Je však pravdepodobné, že budete mať pomerne rýchly pôrod. Magnézium môžete vysadiť a nemusíte byť vôbec v strese. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.