Články

Cvičenie motivácia

Neradi cvičíte? 8 tipov, ako sa motivovať

Možno patríte k tým šťastnejším, ktorým cvičenie prináša euforické pocity alebo sú od neho, dokonca, závislí. Ak sa vám však pri myšlienke na návštevu fitka dvíha žalúdok a v hlave máte hromadu výhovoriek, prečo dnes nie, nezúfajte, je to prirodzené. Čítať viac..

Pomôžme planéte

Rok s deťmi: Pomôžme planéte

Zem plače. Plače zmenou klimatických podmienok, úbytkom zdrojov, vyčerpali sme ju. Nie sú za tým len veľké korporácie a neetické rozhodnutia vo vzťahu k prírodným zdrojom v globálnom merítku. Nikto nás nenaučil, ako sa správať eticky a ekologicky v malých krokoch, v komunite, na školách a v neposlednom rade aj v rodine. Čítať viac..

VIANOČNÉ TRHY NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

VIANOČNÉ TRHY NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Keď sa najväčšie barokové vidiecke sídlo Rakúska odeje do zimných šiat, jeho nádvoria rozžiaria tisíce svetielok, vzduchom sa šíri vôňa pražených mandlí či lahodných punčových variácií a scéna na zámockom nádvorí patrí tradičným tónom vianočných piesní, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný (pred)vianočný zážitok. Čítať viac..

Sú naše deti viditeľné

Sú naše deti vonku dobre viditeľné aj počas zimy?

So zimným obdobím prichádzajú kratšie dni a skoré stmievanie. To však neznamená, že musíte sedieť doma a nemôžete ísť von na výlet, na bicykel alebo len tak na prechádzku. Dôležité je ale upriamiť pozornosť na vhodné doplnky, vďaka ktorým budú vaše ratolesti dobre viditeľné aj za tmy, čo im neraz dokáže doslova zachrániť život. Čítať viac..

Predčasniatko

Každá desiata rodina má doma predčasniatko

November sa spája s viacerými významnými dátumami. Pre rodiny, ktorým sa na svet bábätko vypýtalo predčasne, je jedným z najvýznamnejších dní 17. november. Vo Svetový deň predčasne narodených detí sa pomyselne na Slovensku spája každá 13. a celosvetovo každá 10. rodina. Čítať viac..

Článkov: 9060