Články

Miroslav Zaťko

Otcom pred päťdesiatkou: Svojim deťom viete odovzdať len to, čo viete vy

Miroslav a Evička sú manželmi 16 rokov. Užívali si jeden druhého a všetky radosti, ktoré život vo dvojici prináša – cestovanie, zážitky, čas pre seba a spokojní sa pohrávali s myšlienkou, že to tak aj zostane. Tento rok všetko zmenil. Stali sa rodičmi. V júni sa im narodil Samko a obaja svorne tvrdia: „Samko si nás pre niečo vybral. Práve my mu máme odovzdať to, čo potrebuje a sme na to pripravení.“ Čítať viac..

Očné poruchy u najmenších vedia odhaliť moderné prístroje

Očné poruchy u najmenších vedia odhaliť moderné prístroje

Možno aj vy ste mamou drobca, ktorému lekári zistili zhoršený zrak. Ak sa poruchy videnia odhalia včas, je veľký predpoklad, že postupom rokov dieťa odloží okuliare a na svet sa bude pozerať zdravými očkami. Vedeli ste, že na diagnostiku očí dnes slúžia najmodernejšie technológie, pri ktorých deti ani nevedia, že ich lekár práve vyšetruje? Čítať viac..

Chcem zvieratko

Mami, ja chcem zvieratko

Prosíkajú vaše deti o psíka či mačičku? Pri predstave každodennej starostlivosti o potenciálneho nového člena domácnosti vás môžu obchádzať mrákoty... Áno, domáci miláčik vyžaduje čas a starostlivosť. Jeho prítomnosť vo vašej rodine však môže mať oveľa viac pozitív, ako si viete predstaviť. Čítať viac..

Mama piatich detí

Mama piatich detí: Musíte vedieť, čo je pre každé dieťa dôležité

Michaela Salák je manželkou českého brankára Alexandra Saláka. Jej život podľa sociálnych sietí vyzerá ako z rozprávky. Priam dokonalo. Kvôli manželovej práci žili vo Fínsku, Švédsku, Amerike, Rusku aj v Lotyšsku. Ako zvládali ako rodina časté sťahovania? A ako to vôbec vyzerá v manželstve, do ktorého sa za 11 rokov narodilo 5 detí? Čítať viac..

Chrípka v tehotenstve

CHRÍPKA v tehotenstve: Pozor na horúčky

Počas týchto dní sa veľmi dobre darí rôznym ochoreniam dýchacích ciest, od prechladenia až po chrípku. Ako vplývajú na tehotnú ženu? A čo očkovanie – je počas tehotenstva bezpečné očkovať sa proti chrípke? Čítať viac..

Článkov: 8256