Články

Spať ako bábätko

PORUCHY SPÁNKU U DETÍ sa dajú liečiť

Mnohé deti od narodenia zle spia. Niektoré z toho vyrastú a u iných sa môžu poruchy spánku spájať s rôznymi závažnými stavmi či ochoreniami. Viete, že tak ako môžu dospelí nájsť pomoc v spánkových laboratóriách, existujú odborníci špecializujúci sa aj aj na spánok detí? V Národnom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb n.o. Dolný Smokovec funguje takéto Detské spánkové laboratórium. Čítať viac..

CCC

Lietajte v oblakoch!

Spomaľte, pozrite sa na to nebo s „barančekmi “a nechajte slnko, nech vám na pokožke zanechá prvý bronzový autogram. Zahoďte za hlavu starosti a všetky zbytočné vrstvy oblečenia. Nahoďte sa do veselých farieb a vychutnávajte si slnečné dni tak, ako to viete len vy! Čítať viac..

Mama sama doma

O deťoch mimo domu, skrášľovacích kúrach, alebo ako dostať banán z hlavy von

Nedávno konečne nastal TEN deň. Rodinná rada rozhodla, že synak ide na výlet − po prvý raz z domu k starým rodičom, na dlhé dve noci. Mama – teda ja – som od radosti popod povalu poskakovala. Manžel bude celý deň v práci, synak spokojný u dedka s babkou a ja si oddýchnem a budem konečne robiť to, čo som po celé tie dlhé mesiace nestíhala, teda čítať, ležať, skrášľovať sa a relaxovať. Mhm, človek mieni... Čítať viac..

MATKY oddychujú len 10 minút denne

MATKY oddychujú len 10 minút denne

Možno to poznáte. Aj keby otec sedel s voľnými rukami na gauči, dieťa je schopné ho obísť a zaklopať mame na záchodové dvere, aby mu pomohla rozbaliť lízanku. Svojho tatka môže akokoľvek milovať, keď niečo potrebuje, vždy si spomenie na mamu. Čítať viac..

Mykózy

Medzi ženami: Mykózy a iné pliagy

Mnohé ženy sú často zmätené a nevedia, čo majú robiť, keď sa objavia problémy v podobe pálenia, svrbenia či výtoku. Prirodzene, najlepšie je navštíviť lekára, ktorý podľa príznakov, vyšetrenia či ďalších diagnostických postupov najlepšie vie určiť pôvodcu ochorenia a nasadiť účinnú liečbu. Ak však ženy chcú byť aspoň trochu nápomocné, nezaškodí si spomenúť pár faktov. Čítať viac..

Článkov: 8718