Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nozicky

    , Autor: teada

    Dobry den, pani doktorka, potrebovala by som poznat Vas nazor a ci ste sa stretli s niecim takym vo svojej praxi..mojej kamaratky syn, ma 5 a pol roka, ma jednu nohu v stehne hrubsiu ako druhu o tri cm..Lytka ma uz rovnako velke..bola aj u ortopeda, ktory to meral a teda bud je jedna noha hrubsia , stehno, alebo ta druha je tensia ako ma byt..este sa tam ma zastavit , ale az o mesiac a dovtedy ma len cakat..nic blizsie jej zatial nepovedali, a ona je plna strachu a obav, co to moze vobec byt..syncek ma ploche nozicky, ale s tym to vraj nic nema spolocne a zda sa jej, ze jedna nozicka akoby bola aj slabsia, alebo pomalsia, hlavne ked bol ako dvojrocny..prosim vas, nestretli ste sa s niecim podobnym, o co moze ist?myslite, ze z toho vyrastie? dakujem velmi pekne za Vasu odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ľudské telo je asymetrické, ale samozrejme veľmé rozdiely na oboch stranách tela nevidíme. Môže to mať rôzne príčiny, cievne, lymfatické, svalové. Je potrebné naozaj stav sledovať, merať, počkať ako sa to vyvíje, prípadne spraviť nejaké zobrazovacie metódy vyšetrenie, čo za uvedeným nepomerom väzí: USG, rtg, niekedy aj CT alebo MR.