Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nafúknuté bruško u 3tyzdnoveho novorodenca

    , Autor: merys

    Dobrý deň ,chcem sa spýtať , mala.ma 3 týždne a doteraz pekne stále kakala ,pri každom kŕmení mala plnú plienku , a posledné tri dni ma nafúknuté tvrdé bruško a nedá sa jej vykakať iba keď jej dviham a kŕčim nožičky alebo dám rúrku ,je to normálne že to trvá už tretí deň ,alebo treba navštíviť lekára?papa pekne , bruško masirujem ,cvičím ..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ nevracia prúdom, prdká, kaká, nemá veľmi silné bolesti bruška, tak sa nič nedeje. Detičky niekedy prestanú mať stolicu do každej plienky, nieked y nemajú stolicu aj niekoľko dní.
    Rúrku určite nedávajte, odnaučí sa sama kakať, furt bude čakať na rúrku.
    Nožičky jej zodvihnite, pomasírujte bruško uložte ju na chvíľu na bruško, prípadne jej pod bruško dajte mierne teplú ožehlenú plienku, teplo na bruško jej uľaví.