Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • prevenar

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať z koľkých očkovaní pozostáva vakcína prevenar,
    mám dcéru narodila sa 19.1.2008.Dňa 28.1.2009 bola očkovaná prvým prevenarom ,dňa 10.3.2009 bola očkovaná druhým prevenarom. Keď som sa opýtala kedy máme prísť na doočkovanie tretím prevenarom tak mi pani doktorka povedala,že to nie je nutné,lebo dcére bol pichnutý prvý prevenar keď mala viac ako rok.Keď sme sa rozprávali s pani doktorkou pri prvom prevenare vravela,že kompletné očkovanie pozostáva z troch vakcíniTouto otázkou nechcem spochybňovať prácu pani doktorky stará sa o nás vzorovo,len ma zaujíma aj Váš názor.Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Marika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti, ktoré dovŕšia jeden rok sa očkujú dvoma dávkami očkovacej látky Prevenar a je to dostatočné pre navodenie imunity.