Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie MMR a 3. Dávka

    , Autor: Mamicka10

    Dobrý deň,
    Dcéra má 11 mesiacov, zatiaľ absolvovala len 1 dávku očkovania ( zaškrt, tetanovka, čierny kašeľ, atď.) A 2 davky proti rotavirusu. Druhu dávku by mala dostať v 12. Mesiaci. Keďže stále bola nejaká choroba v rodine( súrodenec, dcera) očkovanie sa vždy preložilo. Chcem sa spýtať je možné jej podať MMR vakcínu v 15m. Ak 2. Dávku spomínaného očkovanie proti tetanovke, zaskrtu atď dostane v 12m? A 3. Dávku potom doockovat 12+6m ? Aký rozostup by mal byť medzi 2. Dávkou , MMR a 3. Dávkou? Spolu s druhou Dávkou vakciny dostane aj 3. Dávku proti rotavorusom.
    Neoslabi sa ucinok týchto vakcín kvôli oneskoreniu očkovania?

    Ďakujem pekne za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žiadnu dávku rotavírusov už v tomto veku nemôže dostať. Ak bola očkovaná rotarixom sú to len dve dávky.
    Očkovanie sa podľa mňa zbytočne odkladalo, lebo isto nemala stále vysoké teploty, ktoré sú vlastne jediná kontrindikácia očkoania. Teraz však treba postupovať racionálne. V dvanástom veku života dostane druhú dávku hexavakcíny a prevenaru / odstup od prvej dávky namenej dva mesiace, nesmie byť kratší!/ Potom v 15tom mesiaci dostane MMR vakcínu a v 18tom mesiaci / najmenej 6 mesiacov po druhej duvke/ dostane hexavakcínu a prevenar.