• bolesti

    Dobrý deň, prosím Vás o radu, mám problémy s ktorými už si neviem rady, už niekoľko rokov trpím veľkými bolesťami počas menštruácie, prvé 3 dni niekedy až 5 dní nemôžem normálne fungovať, musím brať veľa liekov na bolesť a tým myslím naozaj veľa, niekedy až do bodu kedy som povedzme "mimo". Lieky mi poriadne nezaberajú preto ich beriem veľa, dokonca rôzne na predpis mi nepomôžu. Veľmi mi to obmedzuje život, chcela by som to vyriešiť. Chodila som k môjmu gynekologovi ale on mi na to povie že on u mna nevidí problém, že po pôrode sa to popraví že je to uplne normalne. Ja sa v najbližšom období nechystam rodiť, mam 22 rokov. Mávam bolesti celej oblasti podbruška cez močový mechur čreva konečník a do tychto oblastí dostávam krče a neustále prítomný pocit na zvracanie, prve dva dni naozaj nedokažem normalne fungovať, ak si nedám včasne tabletky od bolesti dosiahne to bodu, kedy vraciam od bolesti, v minulosti už ma kvôli tomuto brala aj sanitka na infuzie, začala som vracať a nemohla som prestať. Kupila som si taktiež prístroj Lívia čo by malo pomôcť proti tymto menštruačnym bolestiam namiesto tabletiek, bohužial na mňa vôbec neučinkuje. tiež Neviem či to spolu súvisí no pri pohlavnom styku mávam bolesti, s priatelom by nám veľmi pomohlo ak by sa aj s tymto dalo niečo robiť. Prosím vás o akúkoľvek radu čo robiť dalej, je možné že mám nejaku diagnozu? Mala by som navštíviť nového gynekologa? Za opoved vám vopred dakujem.

    Dobrý deň, takto sa mi je veľmi ťažko vyjadriť, možností, ktoré pripadajú do úvahy je viacero. Väčšina z Vami spomínaných ťažkostí by sedelo na endometriózu, na jej potvrdenie sa musí urobiť diagnostická laparoskopia. Nepoznám však výsledky ani krvné ani USG. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás môže odporučiť na diagnostickú laparoskopiu.