Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,250 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti

  , Autor: strawberrie

  Dobrý deň, poslednú dobu mám problémy s tým keď môj priateľ chce vojsť dnu :D pretože ma to začne bolieť a je to dosť nepríjemné. Potom tá bolesť prejde, ale netuším prečo to zakaždým bolí na začiatku. S priateľom som už skoro 3 roky a posledný pol rok mávam takéto ťažkosti. Takisto mám každý deň výtok, ale iba obyčajný biely, takže neviem či je to zlé alebo nie. Taktiež som mala pred pár mesiacmi na veľkých pyskoch zvonku hore pri klitorise ako keby popraskanú kožu a zvyknem to mať niekedy aj teraz, ale trvá to maximálne 2 dni pretože keď si na to natriem vaginálny krém tak to zmizne. Za Vašu radu Vám vopred veľmi ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin bolestí pri pohlavnom styku môže byť viacero. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krv v moči po pohlavnom styku

  , Autor: Dea/1

  Dobrý deň. Posledné mesiace ma trápia gynekologické problémy z ktorých som už zufala. Dlhodobo som užívala antikoncepciu Bellara (4 roky) myslela som si že bolesti ako bolesť pri sexe, krv v moci HNEĎ po sexe, opuch,svrbenie a iné, boli spojené s ňou. Antikoncepciu som vysadila a prešli sme s priateľom na inú formu - kondom. Opuch prestal aj bolesť ustúpila, ale pribudla krv v moči hneď po pohlavnom styku. Akonáhle ( skôr ako do 10 minút) idem na wc a mám pálenie pri močení a kalny červený moc. Akonáhle pijem veľa tekutín prejde to samé, do 2 až 3 dni to odznie samé. Stáva sa mi to najmä po mokrom orgazme (neviem či to môže mať nieco s tým spoločne). S priateľom sme pobehali urológiu, no nič nenašli. Jedine mi predpísali antibiotiká. Gynekológ mávol rukou že netuší čo ro je a so smiechom odpovedal že si mám nájsť iného partnera. Dufam, zw od vás takúto odozvu nedostanem. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu (pálenie pri močení, krvavý moč po jeho mechanickom podráždení vplyvom pohlavného styku, ako aj únik moču vplyvom orgazmu) sa jedná o urologický problém, pravdepodobne s močovým mechúrom. Predpokladám, že Vám cystoskopia realizovaná nebola, kedy by sa kamerou pozrelo do močového mechúra, či sa nenájde zdroj krvácania, prípadne čo môže stáť za opisovanými ťažkosťami. Takto sa Vám neviem viac objektívne vyjadriť.

 • Myslíte, že je to zápal?

  , Autor: Maleficent69

  Dobrý deň. Už niekoľko mesiacov sa liečim na E. Coli, stále neúspešne. Antibiotiká mi nezaberajú, všetko iba zhoršujú. Tak mi bolo nariadené aby som iba brala probiotiká. Začala sa mi však v hlienovitom, priesvitno-žltom výtoku objavovať trocha svetločervenej krvi. Mám aj strašné bolesti v podbrušku, ako keby kŕče spojené so zápalom(tak to cítiť). Často chodím na wc(vyšetrenia z urológie však boli vždy dobré). Pociťujem aj pálenie a svrbenie v oblasti konečníka.

  V túto chvíľu beriem každé 3 dni nejaké lieky, teraz Gynella Silver Caps. Bolo mi nariadené, aby som ich užívala pomaly menej a menej často. Napriek tomu sa mi začali bolesti. Menštruáciu som mala minulý týždeň, menštruácia mi akoby vždy zlepší celý stav, mám menej príznakov. Nerozumiem tomu.


  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností ešte odporúčam realizovať výtery z krčka maternice na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. E. Coli môže byť v pošve prítomná, nemusí to byť však pravá príčina ťažkostí.

 • meškanie

  , Autor: majo456

  Dobrý vecer. S priatelkou sme mali sex s ochranou ale priatelka este nedostala menzes a meška jej 4 dni. Ma citlive prsia a miernu bolest v podbruškú. Tak sa vas chcem spytat čo to môze znamenat, alebo je nejaka šanca o tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Opisované bolesti pŕs a podbruška sú bežnou súčasťou predmenštruačného syndrómu. Je možné, že sa menštruácia priateľke dostaví do niekoľkých dní.

 • Pozityvny test

  , Autor: Michaela1994

  Dobrýdeň.mam taky problém minulý mesiac som mala menštruáciu 1.5. do 5.5. Snažíme sa o ďalšie dieťa.menzes mi chodí pravidelne takže mi mal prísť 1.6.ale neprišiel.skusila som tehotensky test a ten ukázal slabú čiarku druhu.na druhý deň mi stále neprišli tak som skúsila si spraviť ráno a ešte aj poobede a boli tam zase dve čiarky prvé dva testy mali také slabšie ale tretí už mal silnejšiu tu druhu.v ten deň som bola na Sone prsníkov tak som využila situáciu a keď som išla dat výsledky môjmu gynekológovi tak s povedala ze mi mešká druhý deň a mam pozitívne test.vysetril ma ale nevidel tam nič.zobral krv ale ani podľa výsledkov krvi niesom tehotna.potom už 3.6.som dostala aj menzes.velmi silne bolesti mam a tak nechápem tie pozitívne testy preco mam keď tehotná niesom.dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenské testy môžu byť aj falošne pozitívne a to vo viacerých prípadoch, preto nie je jedno, kedy si žena tehotenský test realizuje. Aj počas ovulácie môžete mať pozitívny tehotenský test. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Čo za tým je..?

  , Autor: Kik@

  Dobrý deň prajem,
  Pred rokom mi praskla cista na vaječníku a mala som tiež aj pleseň v pošve a mala som tie isté problémy ako aj teraz= vždy niekoľko dní po menštruácii krvacam a mam dostatok vytokov, občas slabé bolesti v podbruchu. Krvacanie a vytoky mam aj pravidelne počas plodných dní. Môže ísť znova o cistu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie počas plodných dní sa môže vyskytovať, jedná sa o ovulačné špinenie, či krvácanie. Čo sa týka výtokov, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.