• Menštruácia po kyretazi

    Dobrý deň pán doktor, dňa 8.7 som podstúpila kyretaz a hysteroskopiu. Zákrok bol vykonaný kvôli silnej menštruácii,vysokej sliznici a nájdenému polypu. Polyp ale nenašli. Po operácii má dosť pobolievalo podbrusko- pocit opuchu. Špinenie ba slabé asi 6. Presne o týždeň 15.7 som bola kvôli bolestiam u lekára. Urobil mi sono a vzal krv na CRP a krvný obraz. Aj sono aj krv boli v poriadku. No v stredu som začala krvácať. Menštruáciu som pôvodne mala mať 15.7. Keď som volala lekárovi tak sestrička mi povedala že to môže byť aj menštruácia a že mám prísť ak by krvácanie trvalo dlhšie ako 10 dní. Čo si vy myslíte? Je možné dostať menštruáciu už po týždni? Pred tromi rokmi som tiež bola na kyrete a viem že aj vtedy som dostala menzes skôr. Asi po dvoch týždňoch. No nemala som po kyrete žiadne bolesti a ani pri menštruácii. Čo mám teda robiť? Ďakujem za radu.

    Dobrý deň, štandardne k menštruácii po výkone dochádza po 4 - 6 týždňoch. Skorší nástup menštruácie nie je úplne štandardný. Otázne je, či sa naozaj jedná o menštruáciu a nie napríklad o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.