• HPV orálne

    Dobrý deň, mám getinatlny hpv 6 a 11 a ďalších 24 typov. A to isté mam aj v ústach. Idem na vypaľovanie bradavíc a spravili sa mi aj na zadnej stene. Chcem sa spýtať, 2 deň dnes mám chrapot kašeľ a pálenie v hrdle môže to byť z toho? Neviem k akému lekárovi s tým ísť,či k obvodnému alebo imunologovi? Imunitu mam oslabenú,tak môžem mat takéto silné orálne príznaky? Do teraz som mala pokoj. Len to svrbelo.

    Dobrý deň, príčin bolestí v krku môže byť viacero. Nemyslím si však, že to súvisí s HPV infekciou. Pri pretrvávaní ťažkostí s bolesťami hrdla navštívte Vášho obvodného lekára.