Naša dovolenka: Prečo sa netrepem s deťmi k moru

Lenka | 4. júl 2018
Naša dovolenka: Prečo sa netrepem s deťmi k moru

Mám tri. Od jedenásť do štyroch rokov. Absolvovala som s nimi pred rokom 10 hodinú cestu do Chorvátska plus 3 hodinová zápcha na diaľnici. Pred dvoma rokmi sme boli letecky na Sardínii. Ďakujem, viac neprosím.

Viem, že je teraz trendové cestovať s deťmi a vláčiť ich so sebou po celom svete zavesených na sebe. Ale my sme sa rozhodli, že si s takýmito dovolenkami dáme pokoj. Tento rok strávime na Seneckých a na Liptove na chate.

Naše dovolenky pri mori nedopadli dobre

Cesta do Chorvátska nás stála toľko nervov: zabaliť 5 člennú rodinu na desať dní, vtrepať to do auta, cestovať v horúčavách a šialených zápchach na diaľnici s vracajúcim dieťaťom a znudeným skoropubertiakom nás zabila. Tam hlava na hlave, apartmány neboli vybavené tak, ako by mali byť a more začiatkom júla studené. Varila som, prala som, nespala som....

Rok pred tým sme strávili na Sardínii a tak nás tam doštípali komáre, že sme prišli domov ako po kiahňach. Cesta lietadlom  ok, len tie prestoje na letiskách, doprave na miesto...možno sme zlí manažéri, možno pohodlní a možno sa nám nechce stresovať keď si máme oddýchnuť. Malá mala dva roky a chytila akúsi črevnú chrípku tak si viete predstaviť, ako sme trávili dni.

dovolenka s detmi

Užijeme si leto doma

Tento rok sa nebudeme hnať, zháňať, tráviť vzácny dovolenkový čas cestovaním, ale kúpime si klobásky a vyvalíme sa na chate s kamarátmi.  Okúpeme sa na Seneckých a bude nám dobre. Najstarší syn síce hundral, že nejdeme k moru, lebo kamaráti idú všetci, ale prehovorili sme ho. Stačilo spomenúť komáre a pavúky v apartmánoch v Chorvátsku.

Normálne sa z nás stávajú ako sa hovorí „paštikári“. Začali sme byť fanúšikmi nenáročných výletov ( s domácou výbavou v batohu) na logistiku, lebo sa nám nechce...možno sme zleniveli, možno zmúdreli.

čitateľka Lenka z Bánoviec

Chceme počuť aj Vaše príbehy. Napíšte nám o svojom živote, o jeho radostiach i trápeniach, podeľte sa s ostatnými mamičkami a môžno si pomôžete navzájom.
Píšte nám na adresu:
story@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: