• Výtok

    , Autor: Luna123

    Dobrý deň , chcela by som Vás poprosiť o radu, nakoľko som už zúfalá. Už vyše roka sa mi objavuje zelený výtok, niekedy je ho viac, inokedy len trochu uvidím na papieri po toalete. Bola som už na niekoľkých kultiváciach, cytologiach, všetko negatívne, vyše roka som sa liečila na hpv, ktoré mi už dvakrát nebolo potvrdené a liečim sa už iba regresilom na najslabšiu displaziu krčka. Je možné že mám na krčku zápal z predošlých nedoliečených problémov? Predtým ako mi začali tieto problémy som bola tehotná a predtym som brala pár dní ATB ale zistila som že som tehotná tak som ich nedobrala, a odvtedy sa stále trápim a doktorka mi nevie pomôcť, vraj som úplne zdravá a výtok nevidí. Je možné že by nevidela zápal pri sonografii alebo z kultivácie? Bojím sa aby sa to nezhoršovalo, nakoľko plánujem druhé dieťa. Aké probiotiká do pošvy odporúčate? Rosalginom si občas robím výplachy. Ďakujem pekne za Vašu odpoveď

    Dobrý deň, doplnil by som ešte rozšírené mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas. Pri pozitivite sa nasadí potrebná antibiotická liečba. Čo sa týka vaginálnych výplachov, raz za čas si nie je na škodu vaginálny výplach realizovať. Častým realizovaním výplachov si však môžete zaniesť infekciu, či spôsobiť nerovnováhu vaginálnej mikroflóry. Vaginálnych probiotík je na trhu viacero. Lepšie Vám poradia v lekárni, nemám "obľúbený" preparát. Kúru vaginálnymi probiotikami však odporúčam realizovať aspoň desať dní.