• Hematón

    Dobrý deň, už som Vás raz písala mam hematón vraj malý pod plod. vajcom v hornom pole ?? Mozem sa spytat nachadza sa to dako blizsko plodu ? v pondelok sas xhsyam ku gynekologovi nakoľko ma dovolenku a zastupujúci ma nešetrí beriem ascorutin,kyselinu listovú, magnézium,zelezo a progestanelle. Včera som už nič nešpinila a dnes ráno keď som šla po schodoch zase kúsok viac naraz tmavý hnedy vytok je to v poriadku ze sa to stoplo na deň a ráno to takto vybehlo? Sem tam ma boli častejšie na pravej strane v podbrusku také pichanie sem tam intenzívne/sem tam naťahovanie hlavne večer cez deň to tak nepociťujem .
    Ďakujem

    Dobrý deň, áno, podľa opisu sa nachádza hematóm tesne pri zárodku. Špinenie, najčastejšie hnedým výtokom, je do 16. týždňa tehotenstva časté. Súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Navyše, za daných okolností, ak máte diagnostikovaný hematóm, môže dochádzať aj k jeho postupnému vyplavovaniu a preto špiníte. Ťažko povedať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.