• Enterokok

    Dobrú deň, Pan doktor som v 19t. tehotenstva a z výteru mi gynekológ zistil enterokoka. Čo to znamená pre mňa aj pre bábätko? Z čoho sa ta baktéria objavila? Mam každodennú hygienu nerozumiem tomu. Môže sa niečo stať bábätku?

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    enterokok býva prechodne úplne normálnou súčasťou flory pošvy, neznamená žiadne riziko a netreba ho liečiť. Do pošvy sa dostáva z konečníku a je to bežné.