• Gynoflor

    , Autor: Vanesa44

    Dobrý deň, Dr. mi predpísala gynoflor na opakované výtoky. Brala mi samozrejme aj výter ale výsledky ešte niesu. Je to bezpečné užívať? Som v 32.tt.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    výter samozrejme je chyba, ale robia ju rajonni gynekologovia často. To čo sa vykultivuje vo výtere (zrejme to bude E. colli alebo nejaký enterokok, či streptokok) samozrejme nemá vplyv na výtok, lebo sú to normálne baktérie. Ak máte výtok a svrbenie a pálenie, kúpte si jenamazol a preliečte sa. Gynoflor obsahuje estrogény, asi to v tehotnosti neškodí, ale neviem načo ich brať.