• Infekcia, predčasný pôrod, terapia Polygynax

    , Autor: Dominika0305

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať…Som v 30tt., rizikové tehotenstvo, skrátený krčok na 1,6mm, som po mesačnej hospitalizácii v domácom prostredí s prísnym kľudovým režimom. Pred prepustením mi z kultivacie vyšiel v pošve nález candida a enterokokus faecalis. Jeden deň som mala ampicilínový čípok a následne mi terapiu zmenili na Polygynax na 12 dní. Vaginálne si vkladám 2x200 Progestanelle. Vo Vašich odporúčaniach som sa dočítala, že liek Polygynax je v tehotenstve nevhodný. Moja otázka smeruje na nejakú alternatívu na preliečenie nakoľko lekári z nemocnice majú zaužívané postupy a debatu o nežiaducich účinkoch Polygynaxu v tehotenstve so mnou vopred zavrhli. Ďakujem za Váš čas.

    Dobrý deň,
    pokiaľ nemáte žiadne problémy, nie je potrebné ničiť prirodzenú floru pošvy čímkoľvek. Dajte si iba probiotiká.
    Dôležité je hlavne podávanie progesterónu do pošvy, ten znižuje riziko predčasného pôrodu.