• rizikové tehotenstvo

    može byt viac plodovych koláčov,ked žena čaka len jedno dieta? Pokiaľ dieťatko nemá zodpovedajúcu váhu /podľa gynekológa/, musí ísť tehotná do nemocnice - v 32 týždni tehotensta váži iba 740 g. Je možné, že počas tehotnosti nezistil gynekológ príčinu nepriberania bábätka? Môže si tehotná pichať doma injekcie do brucha ?

    Dobrý deň,
    áno može byť zdvojená placenta spojená cievami.
    Ak v 32. týždni váži iba 740 g ide o pomerne závažnú poruchu výživy plodu a je potrebná hospitalizácia a možno aj skoršie ukončenie tehotnosti, podľa vývoja situácie.
    Príčiny sú možné dve - genetická vada alebo zlá funkcia placenty.
    Ak máte na mysli niektorý nízkomolekulárny heparín (clexane, fraxiparine, fragmin) tak si ich može podávať sama, ale znovu zdorazňujem, že odhad 740 g v 32. týždni je závažný.