• dotaz

    Dobrý deň pán doktor,
    som takmer 2mes. po kyretáži, všetko zatiaľ vypadá v poriadku, menštruáciu som dostala do 5 týždnov, tak dufam, že aj kontrolné vyšetrenie bude OK. V nemocnici kde mi robili zákrok som si bola pre výsledky z histologie. Tie však obsahujú len informáciu o tom, čo všetko vzorka obsahovala a ja som dúfala, že v nich nájdem príčinu, prečo sa plod prestal vyvíjať. Ide o štandartný postup? Hned na začiatku tehotnosti ma lekárka liečila na zápal a tiež som mala streptokoka. Viac ako mesiac som brala duphason. Je možné, že príčinou bol strepkokok alebo zápal?
    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    nie streptokok nebýva príčinou potratu, je to normálna flora a je zbytočné ju liečiť. Príčinou potratu je v 90% genetická vada, proste nebola to zdravá spermia alebo zdravé vajíčko. Histologické vyšetrenie to samozrejme nepotvrdí, tam sa iba zisťuje, či náhodou nebola prítomná nádorová degnerácia zárodku.