• moja ovulacia

    Pekný deň Pán doktor ja mam otázku :začnem tým že sa s manželom pokúšame o dieťa skoro 3 roky-ja mám 23 rokov a manžel 25. Mám od 12 nepravidelnu menštruaciu. Po roku somm navštivila svojho gynekologa a ten mi urobil všetkye vyšetrnia vysledky ukazali,že su vyborne len na ultrazvuku mi doktor zistil,že mam malé vajíčka 3-4 mm a vraj sú v kope a nemôžu prasknuť preto ma poslal na laparoskopii a ni po laparoskopii som neotehotnela. Predpisal mi glostybekyt najprv som brala 1 tabletky neskôr keď sa mi neuvoľnovali vajíčka predpisal mi 2x1 a neskôr najvyššiu dávku žial vôbec mi nepomohli Keď už nevedel doktor čo s tým poslal nás do Košic tam zistili u manžela ,že má slabe a malo spermii po 20 milionov vraj hustotu a množstvo je ok. IVF sa 2x napodarilo. Po pol roku som zašla k doktorovi ,či by sa nedalo otehotnieť prirodzene povedal ,že šanca existuje. Tak som začala znovu brať glostybekyt a femibion800.. Prešlo už 5 mesiacov a stále nič.Citala som veľa dotazov ,ktrore pisali ine pary,ktrore tiež nemôžu otehotnieť skoro každa hovorila o ovulacii mne nikdy nehovoril doktor či ovulujem alebo nie ,ked som išla na kontrolu spytala som sa po 2 rokoch nmi doktor povedal,že NEOVULUJEM preto sa pokúšal pomocou glostybekytu vyvolať ovulaciu. Kamamratky mi hovorili,že preto nemam ovulaciu lebo nemam pravidelnu tak som sa spytala doktoara,že ak sa mi nedari otehotnieť tak aby mi upravil cyklus aby som mala pravidelnu. Nech mi predpiše tabletky alebo budem chodiť každý mesiac na injekcie.Jeho odpovedi som nerozumela VRAJ TO NEPOMOŽE POVEDAL?ŽE BUDEM LEN KRVACAŤ ALE K OVULACII NEDôJDE chcem sa spytať či je to pravda??????????????????? a ešte jedna otázočka spytala som sa doktora že ked mi nepomahajú tabletky glostybekyt či by mi nepredpisal injekcie do brucha a môžno,že mi budú rasť a može sa mi uvoľni vajíčko lenže doktor povedal,že injekcie mi nemôže predpisal vraj len špecialista je to pravda ?????????????????? dakujem

    Dobrý deň,
    doporučujem Vám - dôkladné endokrinologické a interné vyšetrenie. Je možné, že máte polycystické vaječníky v dôsledku iného endokrinného ochorenia. Ak máte nadváhu, je určite nezbytné, aby ste dosiahla ideálnu hmotnosť.