• vplyv duphastonu

    Dobry den pan doktor...
    prosim Vas mohli by ste mi vysvetlit ako to je s tym duphastonom...to ze sa odporuca nasdit az po ovulaciu som pochopila...moja ovulacia bola 12 den a ja som Duphaston nasadila 16 den. chcela som sa spytat nie je to uz neskoro ak sa Duphaston nasadi 3-4 dni po ovulacii? ´
    a este jedna otazka...mam ho brat do 25. dna cyklu t.z. 10 dni Ja mam 28 dnový cyklus. Pocula som uz aj teoriu ze duphaston by sa mal brat 10 dni po ovulacii a nie 10 dni od nasadenia.
    To znamena ak som maĺa ovulaci 12 den cyklu a cyklus mam vacsinou 28 dni (obcas 29), a nasadila som Duphaston 16 den - mam ho brat 10 dni do 25 dna cyklu....alebo si vypocitat, ze ked ovulacia bola 12 den tak duphaston brat uz len 7 dni, lebo som ho nasadila az 3 dni po ovulacií?
    prosim objsnite mi to, lebo vela sa o tom rozprava, ale ako to ma byt aby som si zbytocne nedobabrala cyklus?

    Dobrý deň,
    berte ho od 16. dńa cyklu 10 dní, je to iba podpora, nie je nutné to presne dodržiavať. Je to doplnok progesteronu, pomáha vzlášť ženám, ktoré nemajú ovuláciu, jeho nasadením sa može ovulácia obnoviť (v ďalších cykloch, potrebná je liečba aspoň pol roka) samozrejmá je ideálna hmotnosť a zdravý životný štýl.