• Otehotniem

    Dobry den p. doktor,
    uz od novembra 2009 sa snazime 1x otehotniet. Tuto skutocnost som spomenula aj mojmu lekarovi na beznej prehliadke v juli (1x za rok) - lekar bol velmi pozitivne naladeny, dokonca vravel, ze kedze mam pred ovulaciou, urcite mi anilen krv nebude musiet brat pocas mojej dalsej menstruacie, kedze isto najneskor o 4 dni tehotna ostanem. Lekar mi povedal aj to, ze reklamu na nejake vitaminy robit nebude, ale v mojom veku (28, partner 33) by sme mohli brat obaja centrum materna. Menstruacia mi vsak ako vzdy prisla... Nebola som doteraz nejak upriamena na nejake meranie bazalnej teploty, ovulacne testy atd, kedze moja ovulacia byva viacmenej bolestiva a sex sme si uzivali vzdy podla chuti, ale po 9.tich mesiacoch sa neviem ubranit nejakym negativnym myslienkam - dokonca aj partner zacina byt skepticky. Ako si vsak zlepsit psychiku a nemat negativne myslienky? Co by ste nam poradili vy? Este pre info by som spomenula, ze moj lekar nam napisal aj papier na spermiogram do Brna (su tam ok asistentky na vyhodnocovanie?) s tym, ze ist mozme, ale je to len na nasom rozhodnuti.
    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    presne chápem Vaše pocity a Váš príspevok sa mi veľmi páči. Zatiaľ to ešte nie je ani rok, čo sa snažíte, a musíte si uvedomiť, že akákoľvek liečba, či zásah nezvýši pravdepodobnosť otehotnenia vo Vašom prípade. Určite by som do konca roku 2010 nepodnikal žiadne opatrenia, jedine snáď zaviedol maximálnu snahu o zdravý životný štýl (zdravá strava, nefajčiť, z vitamínov Q10, E a A, spoločný pohyb - prechádzky), sústredil by som sexuálne aktivity na stred cyklu. Do konca decembra je stále 80% šanca, že to vyjde.
    Ak nie, potom v januári lyžovačka a ak sa to nepodarí, potom by som navrhol návštevu centra pre neplodné páry.