• Vysetrenie

    , Autor: Mima98

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať aké všetky vysetrenia sa robia pri nepravidelne menštruáciu a nezvolení ovulácie. Chcela by som vedieť či môj lekár postupuje spravne. Na nepravidelnú menštruáciu ki pichal vyvolávačku teraz už cca 5mesiac beriem duphaston a menstruacia pri tabletkách je pravidelná. Na ovulaciu mi len 2krat zmeral folikuly ktoré nenarastaju a nepreskakuj a dal mi clostylbegyt a povedal že ak po 2baleniach neotehotniem pošle ma na kliniku o babatko sa snažíme približne 8mesiacov dakujem

    Dobrý deň,
    je to ešte veľmi krátko, 8 mesiacov. Na to, aby sa pár označil ako neplodný je potreba snaha rok až dva, žiadna liečba skôr nezvyšuje úspešnosť snahy.
    Folikulometria je v poriadku, ešte by bolo vhodné spraviť endokrinologické vyšetrenie. Mala by ste normálne sexuálne žiť, nestresovať sa a mať zdravý životný štýl. Duphaston na úpravu cyklu je dobrý postup.