• Mimomaternicove

    Dobry den. Ziadne deti. Po prekonani 2x mimomaternicoveho na pravej strane - oba pripady boli iba odsledovane, ziaden zakrok. Nasledne po 6mesiacoch vysetrenie priechodnosti vajickovodov USG metodou - oba vaickovody priechodne. Ako pokracovat? IVF? Sledovat ovulaciu a skusat iba prostrednictvom laveho vajickovodu alebo skusat aj tym pravym kde sa embrio uz 2x zaseklo? Dakujem!

    Dobrý deň,
    väčšinou sa odporúča, po 2. mimomaternicovom tehotenstve už zvážiť IVF. Na druhej strane, ak boli priechodné vajcovody, je možný aj tretí pokus, hoci šanca na opakovanie ektopcikej gravidity je pomerne vysoká, stále je šanca aj na normálnu graviditu.