• Mimomaternicové tehotenstvo

    , Autor: Ivkaaaa

    Dobrý deň, v 11/2022 som mala zamlčaný potrat. Plod sa prestal vyvíjať v 5+6 tt. Maternica sa mi vyčistila sama.
    V 8/2023 som mala druhý zamlčaný potrat, plod sa opäť prestal vyvíjať v 5+6 tt. V maternici som mala 3 gestačné vačky, no plod bol iba v jednom z nich.
    Absolvovala som kyretáž a bola vykonaná aj histológia. Po 3 týždňoch od zákroku mi volala obvodná gynekologička s tým, že mám prísť na kontrolné sono, pretože vo výsledkoch histológie je uvedené, že mohlo ísť o mimomaternicové tehotenstvo. Kázala mi vykonať aj tehotenský test. Ten vyšiel negatívny. Na sone mi povedala, že je všetko v poriadku, že podľa nej nejde o mimomaternicové tehotenstvo a že pred pár dňami prebehla ovulácia.
    Prosím Vás, aký môže byť dôvod toho, že obe tehotenstvá skončili v rovnakom týždni? Je možnosť mimomaternicového tehotenstva aj keď na sone nič nevidela a nemám bolesti ani som pred kyretážou nekrvácala? Je šanca na ďalšie úspešné tehotenstvo? Ďakujem

    Dobrý deň,
    šanca na úspešné tehotenstvo je vysoká, dva potraty v takto včasnej gravidite môžu byť náhodným javom, z poznaných gravidít sa potratí až 20%, zo všetkých gravidít (aj tie ktoré sa potratia pred rozpoznaním) sa potratí až 40%.
    Ak máte negatívny tehotenstký test, nemáte mimomaternicovú graviditu.