• ovulacia, folikul a ovulacne testy

    Dobrý deň, mozno by ste mi vedeli poradit. S manzelom sa snazime o dietatko uz cez rok. Kedze sa nam to nedari, sli sme za gynekologom, ktory mi urobil sono a povedal, ze vajicko mam v pohode narastene a do 4 dni budem mat ovulaciu. Robila som si aj ovulacne testy z mocu a naozaj som tam mala 2 vyrazne ciarky asi 2 dni po sebe, potom bola uz opat len 1 ciarka . Presiel vsak tyzden a mna stale boli v oblasti vajecnika. Znamena to, ze nedoslo k prasknutiu folikulu alebo co to moze byt? Moze nastat situacia, ze sice mi vajicko dorastie, ale nedojde k prasknutiu folikulu a tym ani k ovulacii? Nerozumiem tomu, neviete mi to vysvetlit? Velmi sa snazime o dietatko a uz sme z toho nestastni, ze sa nam to stale nedari . A este mam jednu podotazocku, docitala som sa, ze naozaj to moze byt tak, ze vajicko sice narastie, ale folikul nepraskne. A ci dojde k ovulacii sa da urcit bud pomocou merania bazalnej teploty, folikulometriou alebo uz spominanymi ovulacnymi testami. Moze testovanie a vysledky z ovulacneho testu v mojom pripade znamenat, ze ovulacia prebehla alebo ako mam vlastne rozumiet tym ovulacnym testom? Ked lekar nic nepovie, clovek patra na vlastnu past, ale ako laik vela veciam nerozumiem, neviem, coho sa mam chytit. Co znamenaju tie 2 ciarky na ovulacnom teste? Ze ovulacia prebehne alebo len narastenie vajicka, ale nemusi odrazat prasknutie folikulu? Dakujem velmi pekne za odpoved

    Dobrý deň,
    ovulačný test ukazuje vzostup LH po ktorom by mala nastať ovulácia. Tie pocity sú podľa mňa vsugerované, z toho že sa začínate sledovať. Príčinou neprasknutia vajíčka býva chýbanie vzostupu LH z roznych príčin. Je nezmysel si merať BT.
    Ak sa Vám viac ako rok nedarí je vhodn éendokrinologické vyšetrneie, vyšetrenie manžela a zváženie ďalšej liečby.
    Ak máte nadváhu tak je príčina v tom.