Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,438 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Krvácanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Som už takmer 6 týždňov po pôrode a mala som už len také slabé žltkasté výtoky. Teraz som bola so synčekom 4 dni v nemocnici- mal nádchu a začala som tam krvácať. Nie veľa, ale opäť sa mi objavila červená krv a ešte vyšli aj nejaké stehy. Volala som pôrodníkovi, tak mi urobil sono a že je všetko v poriadku. V pondelok ma aj môj gynekológ pozeral zo spodku- akurát mi tiež vybral pár stehov, ale že je to ok- no vtedy som ešte nekrvácala. Stále mám taký silnejší krvavý výtok, tak nechápem, čo to má znamenať...môže to byť aj psychického rázu, alebo žeby už menštruácia? Bolesti nemám žiadne, ani teplotu. Ďakujem!

Podobné otázky

 • Hemeroidy po pôrode

  , Autor: SimGas

  Pán doktor, mala som cisársky rez a je možné, že aj po reze bývajú hemeroidy?? Užívam Tardyferon. Mám anémiu. A už po dvakrát som si na papieri spozorovala krv a aj trošku vo WC. Je to čerstvá krv, nie natravena.

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor: Dida14522

  Zdravím. Som dva mesiace po sekcii. Pred 14 dňami som dostala prvú menštruáciu po pôrode a ešte stále trvá. Na vyšetrení po šestonedelí som mala všetko ok rana sa hojí pekne. Ale uz dva týždne menštruujem. Je to v poriadku? Alebo aký problém tam môže byť.?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  príčin môže byť viac, jednak to môže byť spôsobené hormonálnymi zmenami počas dojčenia, alebo je to dôsledkom jazvy po cisárskom reze na maternici. V tejto jazve sa občas hromadia odlúčené bunky, ktoré spôsobujú jednak imunitné problémy a jednak krvácanie mimo cyklus. Stav by sa mal časom upraviť, ak nie je možné operačné riešenie.

 • Krvácanie počas šestonedelia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na krvácanie počas šestonedelia. Rodila som pred 3 týždňami (27.7.2011), zo začiatku mi čistenie po pôrode pripadalo normálne, ale včera som začala krvácať znovu, akoby som dostala menštruáciu alebo ako v prvý deň po pôrode. Neviem, či to je v poriadku. Či je možné, že by som už počas šestonedelia dostala menštruáciu? Dcéru dojčím, ale nie každé papanie, lebo mám málo mlieka, tak to vychádza, že každé druhé. Mala som zápal prsníkov a brala som antibiotiká, neviem, či to môže mať nejaký vplyv.
  Ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň.

 • abnormalna rotacia hlavicky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den ,chcela by som sa spytat,pred 13 rokmi som porodila dceru pri porode vznikol problem abnormalna rotacia hlavicky a po porode sa nedalo zastavit krvacanie tak ma uspali a cistili. Teraz som v 6 mesiaci tehotenstva a mam strach ci sa to nezopakuje.Aka je pravdepodobnost zopakovania abn.rot.hlavicky?Co moze byt pricina.Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  abnormálna rotácia hlavičky vzniká pri porode kedy sa dieťa otáča záhlavím smerom nadol, nič to neznamená, a nie je to závažná komplikácia, to krvácanie s tým určite nesúviselo.

 • menstruacia pocas kojenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,som 2mesiace po porode (cisar.rez) a plne kojim kazde 2hodiny.Dostala som uz menstruaciu,je to v poriadku??? Alebo mam ist na prehliadku,ci sa nejedna o nejake ine krvacanie? dakujem