• Špinenie

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na krvácanie a špinenie po pôrode. Pôrod bol 12.6.2024 akútnou sekciou. Krvácala som krátko, očistky potom boli dlho žltohnedej farby. Asi 6 týždňov po pôrode som znova začala krvácať. Šlo o jasnečervenú krv, ale v malom množstve, vždy len pri kojení alebo odsávaní. Nemyslím si, že to bola menštruácia, na ňu to krvácanie bolo slabé. Ani moja gynekologička sa nevedela vyjadriť, či šlo o menštruáciu alebo ešte dočisťovanie po pôrode. Trvalo to 8 dní a potom znova žltohnedý výtok, ktorý ustál po 8 týždňoch od pôrodu. Kontrola po šestonedelí absolvovaná 8 týždňov od pôrodu bola v poriadku. Následne som pár dní na to znova začala špiniť, najprv žltohnedo a teraz 2 dni už aj s prímesou krvi. O čo môže ísť? Mám ísť znova za gynekologičkou? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    nepíšete či dojčíte, pri dojčení môže byť takéto nepravidelné špinenie a krvácanie normálne. Ale po sekcií môže toto robiť aj zle zhojená jazva na maternici.