Ako získať pozornosť a spoluprácu detí: 8 efektívnych tipov pre každodenné situácie
Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť efektívnejšie komunikovať s deťmi. Čítať viac..
Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť efektívnejšie komunikovať s deťmi. Čítať viac..
Sú situácie, kedy je potrebné s dieťaťom niekde kratšiu či dlhšiu dobu počkať. Ako dieťa zabaviť a upútať jeho pozornosť, aby sa nenudilo? Čítať viac..
Od obdobia zavádzania príkrmov až do škôlkarskeho veku majú deti niekoľko období, v ktorých vymýšľajú s jedlom. Niekedy robia pri jedle neporiadok, inokedy nechcú zjesť to či ono a niekedy jedia rukami, aj keď už vedia krásne jesť príborom. Čítať viac..
Každý deň by sme mali dieťaťu dovoliť, aby hľadalo nové možnosti, aby sa pokúšalo nájsť nové, iné riešenia situácií, ktoré mu život prinesie. Ako na to? Čítať viac..
Sluch je prvý zmysel, ktorý je v maternici aktívny už štyri a pol mesiaca pred narodením. Umožňuje dieťaťu učiť sa rozpoznávať hlasy, napodobňovať zvuky, zachytiť signály nebezpečenstva, komunikovať, a tak rozvíjať sociálne vzťahy. Pre rozvoj reči a intelektuálnych schopností je najdôležitejšie obdobie do 3. roku života. Čítať viac..
Sú také dni, keď nie je mlieko dosť teplé, mikina dosť ružová a preliezka dosť dobrá. Občas nás deti prekvapia tým, aké vedia byť mrzuté. Tieto tipy vám pomôžu vysporiadať sa s náladou malého mrzúta. Čítať viac..
Polievky sú veľmi vhodným pokrmom pre najmenšie deti, pretože sa jednoducho prehĺtajú. Viete, ktoré ich zasýtia? Čítať viac..
Hádzanie sa o zem uprostred obchodu či ulice, poznáte? Potom si prečítajte naše rady a nabudúce to už bude určite ľahšie. Čítať viac..
Problém je v tom, že to, čo vyzerá ako dokonalé prostredie na hranie pre malé dieťa, môžu niektoré zvieratká používať ako toaletu. Čítať viac..
Od akej veľkosti je hračka vhodná pre deti? Takto to zistíte. Čítať viac..
Bábätká a malé deti sú najroztomilejšie. Smejú sa a (takmer) vo všetkom s nami súhlasia. Opakujú po nás slová i gestá, ponúkané veci vďačne prijímajú. Až kým jedného dňa nezaznie z malých ústočiek: „Nie, nechcem!“ Prečo zrazu na všetko hovorí nie? Čítať viac..
Vedeli ste, že medzi 2. – 6. týždňom života plače dieťa najviac? Čítať viac..
Je veľmi dôležité uvedomiť si, že nie každá zvýšená teplota, znamená hneď, že dieťa sa má zle, lebo má horúčku. Čítať viac..
Ak pravidelne reagujete na zlé správanie detí krikom, dlhým poučovaním alebo trestom, môže sa to minúť účinkom. Deti vyhovejú v tej chvíli vašim požiadavkám, pretože sa boja toho, čo sa stane, ak tak neurobia a nie preto, že pochopili, prečo by svoje správanie nemali opakovať. Čítať viac..
Synechia je pre mnohé mamičky neznámy pojem. Tento vážny problém však trápi nemalé množstvo dievčat. Čítať viac..