Batoľa články

Bolesť dieťa utíšenie

BOLESŤ - ako pomôcť deťom s jej prežívaním

Dieťa nie je malý dospelý. Nie je možné tlmiť jeho bolesť tak ako u dospelých – to sa týka dávkovania liekov i využívania psychologických metód. Najťažšie je zistiť, či je bolesť dieťaťa naozaj vážna alebo ju možno odstrániť placebom. Čítať viac..

Chodúľky nepoužívajte

CHODÚĽKY skôr dieťaťu ublížia ako pomôžu

Aké sú najsilnejšia argumenty pre rodičov, že týmto „pomôckam“ je potrebné povedať jasné NIE? Fyzioterapeutka Lucia Krivá upozorňuje najmä na chybné držanie tela, základ ktorého si dieťa v chodúľke buduje a ktorá predstavuje záťaž na dolné končatiny, panvu a chrbticu. Čítať viac..

Dieťa je agresívne

Psychologička radí: Ako zvládnuť agresívne správanie detí

O dieťatku do 1 roka si len málokto myslí, že je agresívne, aj napriek tomu, že hryzie, ťahá alebo tlačí druhého – čo sú znaky agresie. Ešte ani 9-mesačné dieťa nemusí vedieť, že ak ťahá rodiča za vlasy, tak ho to môže bolieť. Je na rodičovi, aby dieťa upozorňoval na to, čo sa smie a čo nie. Čítať viac..

Dieťa má svoj čas

Každé dieťa má svoj čas

"Môj Janko začal rozprávať, keď mal 9 mesiacov,“ to je pre rodiča, ktorého dieťa TAM ešte nie je, frustrujúce. Môže sa cítiť neschopne, ak jeho dieťa ešte nepovedalo „mama“ alebo nezačalo chodiť. Čítať viac..

Článkov: 620