Nevysmievajte vlastné dieťa
Sociálne siete priniesli nový trend – zverejňovanie zábavných videí či fotiek jedujúcich sa detí pre nezmyselné príčiny. Čítať viac..
Sociálne siete priniesli nový trend – zverejňovanie zábavných videí či fotiek jedujúcich sa detí pre nezmyselné príčiny. Čítať viac..
Neliečené a neriešené rastové bolesti môžu narušovať denný režim a celkové fungovanie dieťatka. Mnohí rodičia poznajú situáciu, keď sa ich drobček v noci budí s plačom a sťažuje si, že ho bolia nôžky. Čítať viac..
Nočné pocikávanie je do určitého obdobia celkom prirodzenou súčasťou vo vývine dieťaťa. Ale čo ak pretrváva aj po piatom roku života? Čítať viac..
Je vaše dieťa trochu hanblivé? Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako mu pomôcť, aby sa nehanbilo pozdraviť. Čítať viac..
Strach je mimoriadne silná emócia, ktorú dieťa v prvom roku svojho života spoznáva. V jeho ponímaní je to najmä strach zo „straty“ mamy, keď je mimo dohľadu, dosahu, či ak ho niekto iný vezme do náručia. Čítať viac..
Rodičia po cumlíkoch väčšinou siahajú v momente, kedy je bábätko nepokojné a plače. Dieťa sa krásne utíši a rodičia majú chvíľu pokoj. Problém však nastáva vtedy, keď má dieťa približne rok a svojho najlepšieho kamaráta nie a nie sa vzdať. Čítať viac..
Keď dáte dieťatku priestor naučiť sa jesť samo už od útleho veku – sprvu rukami, potom lyžičkou, neskôr aj vidličkou a nožom, prispejete k jeho sebaistote a síce sa to spočiatku tak nezdá, budete mať po pár rokoch vy viac času na svoje raňajky, obed, večeru či niečo iné. Lebo vaše dieťa bude samostatné. Čítať viac..
Kto z nás by nechcel utešiť dieťa, keď plače? Čím rýchlejšie je problém zažehnaný, tým lepšie! Nielen preto, lebo nám je dieťaťa ľúto, ale určite aj preto, lebo sami nevieme zniesť, keď má také malé stvorenie problémy. A priznajme si – občas aj preto, lebo nám detský plač lezie na nervy. Čítať viac..
Ako sa zbaviť cumľa? Skúste tieto tipy! Čítať viac..
Rodičia čelia mnohým výzvam, tu je päť najnáročnejších vecí, ktorým sa budete musieť ako rodič postaviť. Čítať viac..
Vaše dotyky podporujú telesné prežívanie dieťaťa. Objímaním ho učíte získavať kontrolu nad sebou samým. Čítať viac..
To, či má dieťa dôvod sa hnevať alebo nie, vie ono samo. My mu v tom nemôžeme brániť. Čítať viac..
Naše deti milujeme a snažíme sa budovať si s nimi vzťah, ktorý je založený na pochopení, rešpekte a emočnej podpore. Niekedy možno hľadáme ten správny prístup, či slová. Skúste to takto. Čítať viac..
Ideálne je, ak zeleninové alebo zeleninovo-mäskové príkrmy pripravujeme doma, a nekupujeme hotové príkrmy s menej prirodzenou chuťou. Čítať viac..
V drvivej väčšine prípadov sa deti správajú zle alebo neposlúchajú preto, lebo sa so situáciou ešte nevedia vysporiadať. Našou úlohou je pomôcť im sa to naučiť, nie trestať ich za to, že to ešte nevedia. Čítať viac..