Bábätko články

Je vaše bábätko nepokojné?

Je vaše bábätko nepokojné?

Mnohé mamičky majú pri starostlivosti o svoje bábätko obavy a pochybnosti ako správne reagovať na detský plač a ako upokojiť malého drobčeka. V prvých mesiacoch života totiž všetky svoje potreby, nespokojnosť, či bolesť vyjadruje hlavne takýmto spôsobom. Čítať viac..

Dôležité: Mýty a pravdy o dojčatách

Dôležité: Mýty a pravdy o dojčatách

Sú informácie a rady, ktoré už v starostlivosti o dieťatko neplatia, považujú sa za zastarané, ale i také, ktoré sa opätovne odporúčajú. Kto sa v tom má vyznať, navyše, ak ide o starostlivosť o najmenších drobčekov?! Čítať viac..

Bábätko a zápcha = PROBLÉM? TAKTO ho môžete vyriešiť

Bábätko a zápcha = PROBLÉM? TAKTO ho môžete vyriešiť

Zažili sme ju asi všetci. Zápcha je nepríjemný stav, pri ktorom sa necíti komfortne ani dospelý. Čo však, ak trápi našich najmenších? U dojčiat sa s ňou stretávame len výnimočne. Problémy môže odštartovať zavedenie príkrmov. Vtedy sa stolica detí stáva tuhou a jej vyprázdnenie je niekedy ťažká úloha. Čítať viac..

Nočná mora mamičiek: SIDS

Nočná mora mamičiek: SIDS

Večer uložíte do postieľky zdravé bábätko, ráno sa však už neprebudí. Najhorší scenár, ktorý môže rodiča postihnúť. Prečo sa to deje? Existuje odpoveď? Čítať viac..

Dojčenie: NAJLEPŠÍ štart do života

Dojčenie: NAJLEPŠÍ štart do života

Napriek tomu, že tvorba mlieka (laktácia) je daná väčšine žien, technika dojčenia vrodená nie je. Mamička sa ju musí naučiť. Dojčenie je forma matkinho sociálneho správania. V minulosti sa mladé dievčatá učili ako dojčiť najmä pozorovaním svojich matiek, ktoré mávali viac detí. Dnešné mamičky už túto možnosť väčšinou nemajú, preto musia hľadať iné zdroje informácií. Čítať viac..

Článkov: 512