Bábätko články

Nočná mora mamičiek: SIDS

Nočná mora mamičiek: SIDS

Večer uložíte do postieľky zdravé bábätko, ráno sa však už neprebudí. Najhorší scenár, ktorý môže rodiča postihnúť. Prečo sa to deje? Existuje odpoveď? Čítať viac..

Dojčenie: NAJLEPŠÍ štart do života

Dojčenie: NAJLEPŠÍ štart do života

Napriek tomu, že tvorba mlieka (laktácia) je daná väčšine žien, technika dojčenia vrodená nie je. Mamička sa ju musí naučiť. Dojčenie je forma matkinho sociálneho správania. V minulosti sa mladé dievčatá učili ako dojčiť najmä pozorovaním svojich matiek, ktoré mávali viac detí. Dnešné mamičky už túto možnosť väčšinou nemajú, preto musia hľadať iné zdroje informácií. Čítať viac..

Dojčené dieťa: Priberá dosť?

Dojčené dieťa: Priberá dosť?

V minulosti sa požadovalo, aby bábätko priberalo 150 g týždenne. Dnes to však už nepovažujeme za správne. Plne dojčené dieťa môže priberať i menej. Ak nemá ostatné príznaky nedostatku materského mlieka, je chybou dokrmovať ho umelým mliekom. Čítať viac..

Mýty o dojčení: Tomuto (NE)verte!

Mýty o dojčení: Tomuto (NE)verte!

Napriek tomu, že sa v posledných rokoch veľa hovorí o dojčení, o tom, čo dojčeniu napomáha, čo je, naopak, „dojčenie likvidujúce“, medzi mamami (či starými mamami) stále koluje mnoho nepravdivých informácií, ktoré sú niekedy príčinou toho, že si ženy neveria, spochybňujú samy seba (alebo sú spochybňované okolím) a dojčenie predčasne ukončujú. Čítať viac..

Článkov: 487