Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • cervene hrdlo

    dobry den pani doktorka,

    moja 2,5 rocna dcera ma cervene a bolave hrdielko. uz vcera sa stazovala ze ju bolia ustocka. ide o to ze uz v polke januara mala soplik, bez teploty a davala som jej kvapky. po tyzdni som ich vysadila. tyzden bolo dobre a dostala soplik znova. co by som pripisala aj tomu ze bola vonku zima a zrejme aj z toho sa jej podrazdila sliznica. znova som jej davala kvapky ale ine. potom bolo asi 3 tyzden dobre ale dostala soplik zas. to som navstivila lekarku. mala aj zle jedla a moje podozrenie sa potvrdilo, mala aj cervene hrdlo. takze dostala take zarabane kvapky.lebo soplik bol uz zlty. vytery z nosa a ust boli negativne. ako tak vyzdravela. za tri tyzdne ale dostala zapal stredneho ucha.bola preliecena. ale soplik sa vratil po tyzdni od vysadenia kvapiek. znova navsteva lekara. a vytery a odber krvi z prsta. vsetko negativne. boli sme aj na orl a lekarka povedala ze jej len konci ten zapal co mala. a ze sa to upravi. dostala zarabane kvapky do nosa a aerius. to som absolvovala 12.3. vcera sme dobrali zarabane kvapky. nos vyzeral ze je ok. dnes na obed nechcela poriadne jest ze ju boli hrdlo. a zobudila sa mi na upchatu nosnu dierku. tak som jej nasadila panadol aby necitila to hrdielko. a naozaj neviem co mam robit. ma len slabsiu imunitu a dlhsie jej trva kym sa uplne vyzdravie. alebo robim niekde chybu ja alebo je tam nieco ine. mam pockat a nedopovat ju stale niecim, alebo ist k lekarovi zasa.
    dakujem pat

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No určite ju "nedopujte" panadolom, ak nemá teplotu. Tak ako popisujte môže začínať vírusová angína a zápal dutiny ústnej, ľudovo povedané slintavka. Bývajú pri tom aj vysoké teploty a dieťa musí vyšetriť lekár. Možno, že je len po liekoch a opakovaných virózach trochu oslabená a mohli by jej pomôcť vitamíny, napríklad Cebion multi a probiotická flóra, napríklad Dophillus infant, ten by určite prispel aj povzbudeniu imunity.Ak sa stav nebude zlepšovať je na mieste znovu navštíviť lekára.