Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zúbky súrne

    Dobry den, chcela by som sa opytat ako dlho môže mat dieťa horučky keď mu idú zúbky? Lebo moja dcérka má 17 mesiacov, horúčky vlastne nie su to úplne horúčky tie prvé 3 dni to bolo okolo 39 ale teraz sa jej zdvihne teplota iba na večer,keď ide spať. Bola som aj za doktorom povedal že má aj trochu červené hrdlo a že ak horúčky neprestanú do dneska mam jej nasadiť antibiotika, ale ja by som jej ich najradšej nedávala lebo naposledy mala jedny pred mesiacom a nechcem jej este viac pokaziť imunitu, čo mám robiť mám jej znovu nasadiť tie antibiotika alebo ešte počkať zopár dní či tá teplota neprestane. Prepáčte že spochybňujem rozhodnutie lekára ale som v zahraničí a ja týmto doktorom proste moc neverím. Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mrzí ma, že odpove´d trochu mešká, už ste sa pravdepodobne rozhodli ale aj tak by som vám neporadila. Automaticky priraďovať horúčku k zúbkom nie je možné, vždy najskôr dieťa vyšetrím, aby som zistila že príčinou teploty nie je ničo iné. S antibiotikami sa tiež neponáhľam, najčastejšou príčinou ochorení detí v tomto veku aj horúčok býva viróza a tam antibiotika nezaberú. Názor kolegu by som si nedovolila spochybňovať.