Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • červené hrdielko

    Dobrý deň pani doktorka,chcela by som sa opýtať- dcérka dostala 28.sept.angínu-začalo sa to ráno teplotou -37,3 večer 38,9,na druhý deň sme šli na pohotovosť-nič iné okrem teploty na nej nebolo vidieť.Pani doktorka jej pozrela do hrdielka/mne ho dcérka odmietla ukázať/-a mala tam na predných faryngeálnych oblúkoch asi 2-3 hnisavé čapy ,veľké ako špendl.hlavička+ červené hrdlo.Dostali sme Zinnat 125 mg sirup s dávkovaním 4-0-4 ml,a Ibuprofen od bolesti pri prehĺtaní.Dcérka užívala Zinnat 10 dní,každý deň som kontrolovala stav hrdielka,po týždni už hnisavé čapy neboli prítomné.avšak mám taký pocit,akoby načervenalé hrdielko /konkrétne - predné faryngeálne oblúky/zostalo naďalej trošku červené/viacej červenšie oproti ostanej ustnej dutine/ .Neviem to presne zhodnotiť,pretože doteraz mi dcérka nechcela ukázať hrdielko,takže teraz sa mi to zdá menej červené,neviem či to také má byť normálne.
    Môže to byť tak ? ,že pretrváva začervenanie ? -sú to už tri týždne,dcérka je inak bez akýchkoľvek ťažkostí...
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je bez ťažkostí, tak to neriešte. Ale ak brala antibiotika, bolo potrebné ísť na kontrolu alekár zhodnotí, či je potrebné niečo užívať. Inak čapy nebývajú na oblúkoch ale na mandliach.