Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Umelé mlieko

    , Autor: Claudi2021

    Dobrý deň,
    Dcérka ma o chvíľu 16 mesiacov je na UM Sunar AR&Comfort 2, chcela by som jej mliečko zmeniť keďže reflux už nemá a z tejto rady číslo 3 nie je. Ale odmieta mi ostatné mlieka, skúšala som Hipp, Hami, Sunar complex, kendamil, každé vypľula a rozplakala sa. S papanim problém nemá, snažím sa aby mala pestrú stravu ale chcem aby mala UM čo najdlhšie a krabicové mlieko z obchodu určite nechcem dávať. Čítala som, že sa môžu zamiešať dve um dokopy najprv 50:50 a postupne pridávať viac nové mliecko nech si postupne zvykne na nové. Je to správne ? Bojím sa aby som jej neuškodila. Ďakujem, pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete postupným zmiešavaním alebo striedaním oboch mliek prejsť na nové mlieko. je veľmi správne, že budete do troch rokov dávať umelé mlieko, formulu.