Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rektalna rúrka_ rada

    Dobrý deň, chcela by som poradiť. Mam 2 m2sdcerku ktorá asi mesiac sa nevie sama vykakat. Kým bola čisto kojenia kakalaa sama ako náhle sme prišli na umelé mlieko tak vôbec. Spočiatku sme mali bebu ha, ale to bola úplná obstipacia, prešli sme na francúzske mlieko po ňom má síce stolicu lepšej konzistencie ale smaa to nevie, preto keď sa puci a plače dám rurku a vykaka sa. Nezaberá anj masáž bruška, ani ležanie na ňom nič. Dávam jej aj probiotikami aj baby calm ale nič. Avšak teraz užíva antibiotika, ktoré jej spôsobili ze stolica je hnackovita, ale problém je stále ani takú stolicu sama nevyglaci. Vedeli by ste mi poradiť kde môže bT problém? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokazili ste ju tým, že ste jej dávali rektálnu rúrku. Deti v tomto veku bežné nemajú stolicu každý deň, pokiaľ nemajú enormné bolesti bruška, nevracajú, prdkajjú, nemajú krv vstolici, nie je potrebné stolicu a vyprázdňovanie riešiť.
    Docielili ste to, žedieťa sa jednoducho samé nevie vykakať.Prestaňte to robiť, stolica sa musí uvolniť spontánne. AK by tento problém pretrvával, je potrebné vyšetrenie u chirurga