Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Príkrm

    , Autor: Ivana242

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som sa spýtať, kde robím chybu. Môj 7 mesačný syn odmieta jesť raňajky. Náš deň vyzerá takto. Ráno sa zobudí cca okolo 7:30. Niekedy vypije 100 ml mlieka ale to cca okolo 9:30. No niekedy vôbec. Okolo 10:30 ide spať. 12:00 sa budi a 12:30 podávam zeleninový príkrm. Ten mi tiež často odmieta. Zje zopár lyžičiek a potom si vypýta mlieko. 15:00 ide spať. Väčsinou ma polhodinový spánok 15:30 je hore. Okolo 16:00 podávam nejaké ovocie ( výživu, alebo banan zmiešaný s bielym jogurtom alebo kašičky) to tiež zje len trošku. Tvári sa pritom akokeby jedol citrón. Vypýta si m´ieko okolo 17:30. Niekedy má ešte jeden spánok od 18:30 do 19:00. Niekedy nie. O 19:00 sa kupeme a o 20:00 ide spať. To už mlieko vôbec nechce. No zato mi v noci o 23:00 vypije 210 ml a potom o 4:00 ráno tiež 210. Jednoducho chcem povedať že čo sa týka jedenia je slabý jedák a mám pocit že mu nič nechutí. Robili mu aj krvný obraz, či náhodou nie ke chudokrvný. Ten bol v poriadku. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemusí byť slabý jedák, len to má trocha zamotané.
    Ráno by mal vypiť lieko alebo by mohol dostať mliečnu kašu. Dopoludnia má mať ovocie, banán by som dávala minimálne, skôr jablko, hrušku alebo ovocnú detskú výživu. Na obed správne podávate mäsovozelninový príkrm, množstvo si určí sám. Po zobudení by mal mať mlieko, od deviateho mesiaca až zaraďujem jogurtale ak ho už konzumuje, môže mať jogurt. Veceč pred kúpaním mliečna kaša a pred spaním mlieko, alebo niekedy po zobudení. Mal by už mať len dva spánky denne.