Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odmietavé pitie

    , Autor: emila.09

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, maly (6mesiacov) mi posledne 2 týždne odmieta pit mlieko, vždy to sprevádza protest a odťahovanie niekedy ho musim zabaviť a ponúkať aj 30krat kým začne ťahať,viem ze to nie je najlepší spôsob ale po 6 hodinách aby nebol hladný pritom ked mu dam cumel ťaha ho ako divý. Je na UM mame Nutrilon prešli sme teraz na 2jku, v noci vsak vypije všetko cca 180ml, ale cez den uplne odmieta,prikrm spapa pekne zelenina na obed poobede nejake ovocie, len teda dosť ma to trápi je to aj celkom frustrujúce. Neviem ci je to nejaké obdobie, nevyzerá zeby mu išli zuby slinta tak ako zvyčajne, zda sa mi aj nejaký chudsi neviem posudzujem len podla toho ako mu davam plienku, trvá to už necelé 2 týždne, predtým pil uz 210ml teraz horko ťažko 180 a to len v noci alebo keď už je v polospanku ????co sa týka cikania tak cez den nema az tak pocikane plienky ako v noci, snazim sa mu dávať aj vodu a to len striekačkou, stolicu ma tiež pohode tak 2 az 3krat, naozaj tomu nerozumiem vždy pekne papal ked videl fľašu az sa triasol.
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Možno prechod na mlieko 2 mu nejako nechutí. Keď papá príkrmy, vypije mlieko v noci, tak ráno by som mu namiesto mlieka dala mliečnu kašu, ponúkať mu treba prevarenú ochladenú vodu, určite nie čaje, aby mal dostatok tekutín. Do mlieka ho nenúťte. Možno by som sa vrátila k mlieku č. 1. Ak na ňom dobre priberal, niekedy ani nie je potrebné ho do roka meniť za mlieko č. 2-.