• Termin

    , Autor: Hanka46

    Dobrý deň,
    Je možné aby lekár na ultrazvuku nevidel že dieťa je staršie? Moja posledná menstruacia trvala len 3 dni Dr. Mi vypočítal ze som v 20 týždni od poslednej menštruácie ale mohla som byt tehotná už aj pred tou 3 dňovou menštruáciou. Vždy som mala menštruáciu 7-8 dni tak ma zaujíma či nemôžem mať zle vypočítaný termín.
    Ďakujem

    Dobrý deň, termín pôrodu sa štandardne stanovuje podľa dvoch termínov. Podľa poslednej menštruácie, za predpokladu, že bola pravidelná a podľa prvotrimestrálneho USG vyšetrenia v 12. týždni tehotenstva. Ak bol u Vás neskorý záchyt tehotenstva a navyše menštruačný cyklus nebol pravidelný, najobjektívnejšie je stanoviť termín pôrodu podľa veľkosti plodu. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.