• Valsalvov manéver

    Dobrý deň pred týždňom som bola u lekára. Vnútorná bránka uzavretá, krčok cca 33 MM, Valsalvov manéver pri zakaslaní negatívny. Som momentálne 29+ 4 a malého cítim dosť nízko. Beriem aj progestenalle 200 1 x ráno a večer . Dnes som sa cítila trošku horsie lebo sa malý dosť vrtel bolo to dosť nepríjemné. Keď bol valsalvov manéver negatívny je možné že bez zmeny nálezu vydržím až do ďalšej poradne ktorá je za týždeň a pol. ? Poprípade je možné vydržať do 36 týždňa ?Som druhorodicka a dosť stresujem. Ďakujem.za odpoveď.

    Dobrý deň, podľa opisu máte nález úplne v poriadku. Ak nemáte ťažkosti, nevidím dôvod, prečo by ste nemali vydržať až do termínu. Nevidím tiež dôvod na obavy. dsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.