• Krčok

    , Autor: Natallk

    Dobrý deň, som v 25tt a mám skrátený krčok maternice na 25mm, hrdlo dlhé zavreté, doktorka ma straší že predčasne porodim a budem mať choré dieťa, prosím vás o Váš názor, ďakujem

    Dobrý deň, iba na základe skrátenosti krčka sa nedá vyjadriť k tomu, či porodíte v termíne alebo predčasne. Dôležitá nie je iba dĺžka krčka ale najmä to, či je prítomné vnútorné otváranie krčka (tzv. funneling) a či je Valsalvov manéver (zmeny na krčku pri zakašľaní) pozitívny alebo nie. Ak sa Vášmu obvodnému gynekológovi niečo nezdá, má Vás odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Predpokladám, že máte naordinovaný kľudový režim. Dôležité sú pravidelné kontroly. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.