• Cs 4

    Dobrý deň,
    prosím vás som v 34 týždni a mám CS 4 a 30mm.
    V 32 týždni som mala 40mm
    Je to v poriadku ? Nepýtala by som sa keby so mnou tieto veci riešil doktor.
    Ďakujem

    Dobrý deň, pri hodnotení cervikometrie nie je dôležitá iba dĺžka krčka maternice, ale aj to, či nie je prítomný funneling (vnútorné otváranie krčka) a Valsalvov manéver je negatívny, dĺžka krčka 3 cm v 34. týždni je primeraná. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného lekára. V prípade nejasností sa ho nebojte pýtať a kontaktovať ho.