• Vitaminy

    Pekny den, pan doktor, momentalne som v 14 tt, pri poslednej poradni mi doktor povedal, ze babatko je o tyzden vacsie, beriem vitaminy lejdyvita 2 a stretla som sa s nazorom, ze po brati vitaminov sa rodia vacsie deti, mam teraz obavy ci som vitaminmi nejako neuskodila plodu a ci je ich potrebne vobec brat, popripade ich brat kazdy 2-3 den ? alebo to s velkostou vobec nesuvisi...dakujem za vas nazor

    Dobrý deň, užívanie tehotenských vitamínov nemá zásadný vplyv na veľkosť plodu. V 14. týždni však ešte neexistuje, aby bol plod o týždeň väčší. Najskôr je zle prepočítaný termín pôrodu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Tehotenské vitamíny môžete užívať denne. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.