• Pozitívny screening

    , Autor: Lujza 06

    Dobrý deň
    Prosím vás vyšiel mi pozitívny screening môžem poprosiť o vysvetlenie . Tieto hodnoty .
    D-AFP-11,81 ng/ml
    DD-DT-beta HFGHC- 49 533 lu/ ml
    MS-AFP-0,46 mom
    A ešte otázočka môžu tieto hodnoty ovplyvňovať aj to že ja som Rh negatív a manžel Rh pozitív /2.tehotenstvo ?
    Poslali má na morfologicky usg . Mám sa obávať
    Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, krvná skupina nemá na výsledky vyšetrení vplyv. Nepoznám však ďalšie informácie, ani výsledky ďalších vyšetrení, preto sa Vám iba na základe hodnôt neviem bližšie objektívne vyjadriť. Triple testy často vychádzajú falošne pozitívne. Ak je triple test pozitívny, neznamená to, že plod bude postihnutý. V prípade pozitívneho testu sa odporúča odber plodovej vody (amniocentéza), prípadne pri nerealizovaní amniocentézy sa odporúča morfologické (genetické) USG vyšetrenie. Dôležité je, či bol kombinovaný prvotrimestrálny USG v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.